Friday, June 21, 2013

Модна разгледница

Скопје во лето обично е полно со туристи кои ги разгледуваат неговите убавини.Денес и јас бев турист во својот роден град.Ни топлото време не ми сметаше да прошетам и да откријам некои нови, но и стари места кои имаат своја приказна.Старата чаршија  е едно посебно и прекрасно место, со свој специфичен изглед и дух, место кое крие многу приказни и секогаш со радост го посетувам.Денес за првпат го посетив Капан ан, место со интересна историја.Додека пиевме кафе со другар ми Мартин, кој воедно е заслужен и за сликите, дојдоа повеќе групи на туристи и беа воодушевени од она што го видоа.Колку и да ја шетам чаршијата сепак секогаш наоѓам нови катчиња кои ме оставаат без здив.Но, како вистински странец продолжив кон нови локации, и ги посетив новиот театар и Музејот на Македонската Борба, овојпат само од надвор, а  следниот пат ќе ја разгледам и внатрешноста.Сонцето премногу ме грееше, па ми ја одзеде силата.Плисирана сукња и маичка беа мојот денешен избор, со неизбежните мои модни детали.Во продолжение и сликовит приказ на мојата денешна прошетка, се надевам дека ќе ви се допадне она што ќе го видите.


22 comments:

 1. Sve mi se svidja kako ti stoji, a suknja posebno! :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Hvala ti puno draga, postala mi je omiljeni komad ;))

   Delete
 2. Леле алал да ти е за сликите, баш си како од разгледница, која од која поубава, ги свртев сите по неколку пати. :D

  За сукњата е сувишно да зборам, претпоставуваш колку многу ги сакам од овој тип. Па уште и бојата, па, па, па.... A уште поубаво изгледа на тебе!

  Еден од подобрите постови, ако не и најдобар, БРАВО! :*

  http://alexandrainwonderland1.wordpress.com/

  ReplyDelete
  Replies
  1. Crveneam od tvoite pofalbi ;*
   Me nemase nekoe vreme, ama eve me nazad :) Sakav da bide malku porazlicno, imav vo plan i drugi lokacii ama nemav sila.

   Delete
 3. Bojata na suknja e predobra, a i modelot, pa i taka iskombinirana so maicka, super!

  http://thedreamofstyle.blogspot.com/

  ReplyDelete
  Replies
  1. Daaa, iako do sea ne sum imala volku jaka nijansa,se naviknav veke :) Sum ja nosela so se, ama sea sakav malce polezerno,so maickava, ko za preku den vaka.
   Fala ti mnogu :*

   Delete
 4. Леле леле за локациите на сликите низ Скопје, немам зборови - прекрасно!!! Сукњата искомбинирана со маичката - совршенство :) Браво за постов! :***


  http://fashioncompilation.blogspot.com

  ReplyDelete
  Replies
  1. Fala ti najmnogu! Sreka ne se glea na slikive kakva bev bez sila i umorna od toploto ;)

   Delete
 5. Suknja je prelepa:)

  http://itsmetijana.blogspot.com/

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jeste, dobila sam je kao rodjendanski poklon i bas sam je zavolela :)
   Hvala ti :*

   Delete
 6. Лелел колку најубави фотографии!
  Ми фалеа твоите постови.
  Убава комбинација, дефинитивно знаеш како да ги носиш здолништава =)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Fala ti mnogu ;) Poleka poleka mi se vrakja zelbata :)
   Suknjava e mnogu blagodarna, ispadna deka imam eden kup maicki so koi odgovara, pa nekogas izgleda posveceno a nekogas polezerno :)

   Delete
 7. Lovely outfit, love your maxi skirt! The color is amazing and those pleats are so cute.
  Would you like to follow each other on GFC and Bloglovin? (since GFC might end, better to have a backup)?
  If yes than follow me and I'll get back at you asap!

  Roxx~
  http://roxxanaifrim.blogspot.ro/

  ReplyDelete
  Replies
  1. Many thanks :*
   I have started following you :)

   Delete
 8. Прелепе фотографије,сукња је одлична,много ми се свиђа њена боја! :)

  http://sofija-photography.blogspot.com/

  ReplyDelete
 9. Dosta iteresno :*

  http://sekymorrison8.blogspot.com

  ReplyDelete
 10. Jako interesantne slike. Mnogo mi se dopada harfa. ....Blizanci? Tu sam!

  ReplyDelete
 11. jaoj slike su divne, razbolecu se u ovom zamrzivacu:)) super ti stoji kratka kosa, i ova boja je odlicna, ja sam dugo pokusavala da je imam al sam na kraju odustala:))suknja je strava

  ReplyDelete